Skuteczna Dieta

Oczyszczanie organizmu

Żywność, którą spożywamy na co dzień zawiera coraz więcej chemicznych dodatków, które wraz z nią dostają się do organizmu. Nawet jeżeli bardzo uważamy na to co jemy to praktycznie nie sposób uniknąć spożywania produktów zawierających konserwanty czy sztuczne dodatki. Nasz organizm ma zdolności samooczyszczania jednak nie zawsze nadąża z usuwaniem szkodliwych substancji. Dlatego warto raz na jakiś czas zastosować dietę oczyszczającą, która pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dieta oczyszczająca

Rodzaje diet oczyszczających

Wiele produktów ma właściwości oczyszczające co spowodowało, że powstały różne odmiany diet oczyszczających. Różnią się one czasem stosowania oraz produktami jaki spożywamy w czasie ich trwania. Najbardziej radykalne jak dieta owocowa opierają się tylko na spożywaniu owoców oraz piciu wody. Można też zastosować dietę jabłkową, choć jest ona bardzo monotonna. Tutaj opiszemy jedną z popularniejszych - dietę oczyszczającą 10 dniową.

W trakcie oczyszczania organizmu z wykorzystaniem tej diety pozbędziemy się też kilku kilogramów. Dieta dostarcza od 600 do 900 kalorii dziennie co jest raczej niewielką ilością. Biorąc to pod uwagę warto ograniczyć wysiłek fizyczny w tym czasie.

Oczyszczanie w 10 dni

Dzień 1 i 2

W tym czasie spożywamy tylko owoce. Na śniadanie najlepiej wypić sok wyciśnięty z pomarańczy lub cytryn rozcieńczony wodą. Następnie wybieramy sobie jeden z owoców, do wyboru są jabłka, winogrona i arbuz, który spożywamy przez resztę dnia w dowolnych ilościach. Owoc można zmienić na inny w drugiej połowie dnia.

Dzień 3 - 8

W tych dniach do diety dodajemy warzywa. Na śniadanie zjadamy porcję wybranych owoców, na obiad porcję sałatki warzywnej z dodatkiem nasion (mogą być słoneczniki, dynie, itp.) i migdałów. Kolacja to zestaw warzyw duszonych lub gotowanych na parze. W przerwach między posiłkami można jest do woli wybranego owocu.

Dzień 9 i 10

Na śniadanie wypijamy świeżo wyciśnięty sok z owoców a na drugi jemy jogurt z muesli. Na obiad zjadamy porcję sałaty. Kolacja to już porcja ryby lub piersi z kurczaka z dodatkiem warzyw oraz sok wyciskany również warzywny.

Owoce i warzywa

Jak widać dieta dość radykalnie zmienia nasz jadłospis i nie dostarcza do organizmu zbyt wielu kalorii.

Po zakończeniu diety warto stopniowo wprowadzać czerwone mięso, tłuszcze zwierzęce oraz białe pieczywo. Nie należy się ograniczać w spożywaniu warzyw i owoców, ryb oraz nabiału. Warto też wprowadzić do naszego sposobu odżywiania kasze oraz produkty z pełnych zbóż.

Efekty diety oczyszczającej

Po zastosowaniu diety oczyszczającej pozbędziemy się z organizmu nadmiaru toksyn, które mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Będziemy czuć się lżej oraz będziemy mieć więcej energii i chęci do życia. Poprawie ulegnie też wygląd naszej skóry oraz stan włosów i paznokci.

Drugim efektem diety jest zrzucenie kilku kilogramów dzięki ograniczeniu ilości spożywanych kalorii. Jest to cel drugorzędny diety, jednak będzie on miłym jej następstwem.

Podsumowanie

Dieta oczyszczająca ma charakter diety głodówkowej jednak nie powinniśmy obawiać się jej stosowania przy wadze normalnej lub wyższej. Czas stosowania jest dość krótki a owoce i warzywa dostarczają nam niezbędne substancje mineralne i witaminy. Jej zastosowanie pomoże nam usunąć z organizmu toksyny i oczyścić go. Takie oczyszczenie organizmu warto stosować raz na jakiś czas.